Sport dla każdego

Jazda na rolkach to świetny sposób na aktywe spędzanie wolnego czasu na powietrzu, to rodzaj rekreacji który jest dostępny dla każdego bez względu na wiek i kondycję. Duża dostępność oraz ciekawa infrastruktura sprawia, że jazda na rolkach cieszy się co raz większą popularnością wśród ludzi w każdym wieku.

Rolki regulowane

Możliwość regulacji rozmiaru rolek sprawia, że w przypadku młodej osoby której stopa ciągle rośnie nie będzie to zakup na jeden sezon. (rodzice z pewnością to docenią) Drugą zaletą rolek regulowanych jest zminimalizowanie ryzyka złego dobrania rozmiaru podczas zakupów przez internet.

Jakie rolki dla dziecka ?

Od wyboru konkretnych rolek będzie zależał komfort jazdy oraz szybkość przemieszczania się. Warto więc poświęcić chwilkę czasu i dowiedzieć się na co zwrócić uwagę przy wyborze rolek. Osoby stojące przed kupnem pierwszych rolek to osoby które w 95% będą szukały rolek rekreacyjnych, fitnesowych. Łyżworolki do jazdy rekreacyjnej stanowią największą część oferty na rynku tak więc jest w czym wybierać. Jedną z najbardziej oczywistych kwestii przy wyborze stanowi dobór odpowiedniego rozmiaru. O ile w sklepie stacjonarnym nie jest to przeszkodą bo możemy fizycznie przymierzyć interesujące nas modele o tyle w zakupach przez internet istnieje ryzyko dobrania złego rozmiaru. Oczywiście zakupiony towar zgodnie z ustawą konsumencką możemy zwrócić i wymienić ale wiąże się to z dodatkowym kosztem wysyłki oraz stratą czasu. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem są rolki regulowane, które dają możliwość regulacji rozmiaru w pewnym zakresie. Takie rozwiązanie stosowane jest najczęściej w łyżworolkach dziecięcych i młodzieżowych, co jest związane z szybko rosnącą stopą u młodych osób. Łyżworolki regulowane w takim przypadku to najlepsze rozwiązanie, które pozwoli na wydłużenie okresu użytkowania. Podstawowym elementem poza rozmiarem na który powinniśmy zwrócić uwagę to układ jezdny, który tworzą kółka z łożyskami i płozą. Od tych elementów w największym stopniu zależy komfort jazdy.

Płozy w rolkach

płoza w łyżworolkach Jeśli chodzi o płozę to w rolkach rekreacyjnych najczęściej spotykamy płozę z tworzywa sztucznego lub z aluminium. Podstawowe modele mają zazwyczaj płozę z tworzywa sztucznego która dobrze sprawdzi się w przypadku osób lekkich. Osoby cięższe powinny raczej wybierać rolki z płozą aluminiową , która jest bardziej wytrzymała.

Rodzaje i wielkość kółek do rolek

rodzaje kółek w łyżworolkach Jeśli chodzi o kółka to tutaj mamy większe pole wyboru zarówno jeśli chodzi o wielkość, twardość oraz materiał z którego są wykonane. W pierwszej kolejności mamy do wyboru kółka kauczukowe lub PVC. Kółka z PVC często spotykane są w przypadku rolek dla najmniejszych dzieci, które będą stawiały swoje pierwsze kroki. Kółka PCV są dużo wolniejsze niż kóła kauczukowe oraz mają gorsze właściwości jezdne. Jeżeli chodzi o kółka kauczukowe to tutaj mamy do wyboru różne twardości i średnice. Osobom początkującym, które nie miały stycznosći z jazdą na rolkach radzimy aby nie przesadzić ze średnicą. Im większe kółka tym większa prędkość jaką możemy rozwijać i mniejsza stabilność. Optymalnym wyborem będzie coś z przedziału 72-84mm. Taka średnica kółek pozwoli na stosunkowo szybkie i komfortowe przemieszcanie się na średniej długości dystansach. Twardość kółek jest oznaczona symbolami 80A,82A,85A. Im wyższa licza tym kółka twardsze. Kółka twardsze wolniej się zużywają ale komfort jazdy na chropowatym asfalcie jest niższy niż w przypadku kółek miękkich, które znowu szybiej się zużywają. Najczęściej spotykaną twardością kółek w rolkach rekreacyjnych jest 82A i takie kółka też polecamy.

Rodzaje łożysk w rolkach

rodzaje łożysk w łyżworolkach Z kółkami ściśle powiązane są łożyska. Najczęściej spotykanymi łożyskami w rolkach rekreacyjnych są łożyska klasy Abec5, Abec7 lub Abec9 gdzie wyższa liczba oznacza wyższą precyzję wykonania. Niestety nie można powiedzieć że łożyska Abec7 są lepsze od łożysk Abec5 gdyż istotne jest ile jest kólek wewnątrz łożyska, z czego są wykonane oraz jaki smar został zastosowany. W wyższych modelach rolek rekreacyjnych możemy spotkać łożyska wyższej klasy, które mają oznaczenia ILQ lub SG.

Nasze pozostałe serwisy

rolkik2.com - K2 Skates to renomowany producent, który słynie z wysokiej jakości oferowanych rolek. Oferta rolek obejmuje modele do jazdy rekreacyjnej jak i bardziej zaawansowane rolki do jazdy szybkiej. Na stronie znajdziecie ofertę rolek K2 w dobrych cenach.

rolkirollerblade.com - rolki Rollerblade od lat cieszą się dużą popularnością, a to za sprawą wysokiej jakości wykonania z bardzo dobrych komponentów. Oferta Rollerblade to przede wszystkim rolki do jazdy rekreacyjnej aczkolwiek znajdziemy tu też rolki do jazdy agesywnej czy slalomu.

rolkipowerslide.pl - Powerslide to jeden z czołowych producentów łyżworolek, jeden z liderów innowacyjnoci. Rolki Powerslide to propozycja dla osób które cenią sobie wysoką jakość wykonania. Na stronie znajdziecie ofertę rolek Powersldie z różnych kolekcji.